Trójka GóromFestiwal uroczyście został zainaugurowany 16 lutego. Na skwerze Radiowej Trójki pojawiły się festiwalowe gwiazdy oraz się pracownicy i dziennikarze Programu III Polskiego Radia na czele z dyrektorem rozgłośni Adamem Hlebowiczem. Otwarcie ogniście uatrakcyjnił występ tancerzy ognia , którzy na finał rozpalili wielki napis Trójka Górom. Tuż przed otwarciem miała miejsce ciekawa rozmowa o Wlastimilu Hofamnie prof. Doroty Kudelskiej z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego , Bożeny Danielskiej kierownika oddziału Muzeum Karkonoskiego oraz Sandry Nejnarowskiej pn. „Czeskie imię, niemieckie nazwisko, polski malarz”.
Trójka GóromTego dnia miało miejsce jeszcze jedno bardzo dobre spotkanie – Michała Olszańskiego z Katarzyną Rogowiec. Ta niezwykła kobieta - sportowiec , paraolimpijka ekonomitka i działaczka społeczna pokazała ,że nie ma żadnych granic jeśli się czegoś odpowiednio silnie pragnie. Czwartkowy wieczór należał do Teatru Naszego, który po raz pierwszy wystąpił w Szklarskiej Porębie na plenerowej imprezie. Występ w namiocie spotkań był rewelacyjny i dzięki dobremu nagłośnieniu słychać go było niemal w całym mieście.

Piątek i sobota to kolejne bardzo interesujące spotkania dziennikarzy Programu III Polskiego Radia z zaproszonymi gośćmi, za każdym razem gromadzące tłumy słuchaczy. Krystyna Czubówna, właścicielka najbardziej rozpoznawalnego głosu w Polsce, zdradziła podczas piątkowego spotkania,że od początku była skazana na sukcesie i gdziekolwiek się nie pojawiała zawsze zgarniała najwyższe nagrody.

Piotr Metz opowiedział o swoich spotkaniach z największymi gwiazdami światowej sceny muzycznej.


Najbardziej oczekiwana rozmową tego dnia było jednak spotkanie Barbary Marcinik z Olgą Tokarczuk. Ta wybitna pisarka przyjechała specjalnie do Szklarskiej Poręby na jeden dzień z festiwalu filmo

wego w Berlinie. Opowiadała o swojej najnowszej powieści „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, na podstawie której Agnieszka Holland nakręciła film pt. „Pokot” prezentowany w tym czasie właśnie na berlińskim festiwalu. Film został świetnie przyjęty i jak się wkrótce okazało został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem. W piątek wieczorem namiot spotkań pękał w szwach podczas Listy Przebojów Programu III. Wielu turystów przyjechało specjalnie w tym czasie do Szklarskiej Poręby aby wziąć udział w tej kultowej audycji trójkowej.

Trójka GóromSobota to ciąg dalszych niezwykłych rozmów: Ryszarda Jaźwińskiego z Marianem Dziędzielem – świetnym krakowskim aktorem, wielokrotnie nagradzanym, mającym na swoim koncie kilkadziesiąt fantastycznych ról. Zagrał między innymi główna rolę w filmie „Moje córki krowy”, który został zresztą zaprezentowany podczas Trójkowego Festiwalu na specjalnym otwartym pokazie w Norweskiej Dolinie.

Hitem okazała się popołudniowe spotkanie dwóch radiowych gwiazd Marka Niedźwieckiego i Artura Andrusa, którzy w lekki i zabawny sposób rozmawiali o swej radiowej pracy wzbudzając salwy śmiechu wśród publiczności. Świetną rozrywka był również recital kabaretowy Artura Andrusa . Sala w KRUS podczas dwugodzinnego koncertu rozbrzmiewała cały czas salwami śmiechu. Po owacjach na stojąco rozbawiona publiczność pozwoliła artyście wreszcie zejść ze sceny, a skecze i piosenki zasłyszane podczas recitalu były nucone i opowiadane na długo po koncercie.

Festiwal Trójka Górom to również świetna dyskoteka na lodzie w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada prowadzona przez dziennikarza muzycznego Tomasza Żądę czy fantastyczne warsztaty dla całych rodzin jakie miały Trójka Górommiejsce w namiocie spotkań na Skwerze Radiowej Trójki. Wspólnie z Zielonym Laboratorium przygotowywano „Karnawałowy zawrót głowy” czyli maseczki z kosmetyków naturalnych. Z Hutą Julia zaklinano lód w szkle. Wyczarowywano „Słodką Trójkowa Zimę” wspólnie z Cukrem Lukrem i tworzono „Czekoladowe Trójki”, „Ceramiczne pocztówki ze Szklarskiej Poręby” czy „Szklarskie Sekrety” z pracownią EQLA.

Ważnym elementem festiwalowym były radiowe audycje na żywo jakie nadawane były ze Szklarskiej Poręby. W tym roku Program III Polskiego Radia zdecydował się na rekordową ilość audycji nadawanych z naszego miasta. Przez trzy dni było ich aż sześć, dodatkowo – łączenia na żywo i spoty reklamowe poprzedzające festiwal. Praktycznie Szklarska Poręba nie znikała przez tydzień z fal eteru Programu III Polskiego Radia.

Trójka GóromBardzo dobrym uzupełnieniem Festiwalu były Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu. Na Skwerze Radiowej Trójki oprócz Namiotu Spotkań stały wielkie pryzmy śniegowe w których do tematu prawda rzeźbili artyści z ASP z Wrocławia, Katowic, Łodzi i Gdańska. Towarzyszyły temu zabawy i warsztaty dla całych rodzin w śniegu i lodzie. O Mistrzostwach szeroko donosiły ogólnopolskie media.

Na zakończenie trzech festiwalowych dni zorganizowano specjalny laserowy pokaz, który zrobił wrażenie na publiczności.
To był bardzo dobry weekend dla naszego miasta, o którym słychać było szeroko poza Szklarską Porębą. Dzięki organizacji tej imprezy o naszym mieście, o tym jak dobrze można spędzać tu czas, jak kreatywne i na wysokim poziomie organizowane są tu imprezy donoszono w wielu ogólnopolskich i regionalnych mediach.

Organizatorem Festiwal Trójka Górom i Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie przy opiece medialnej Referatu Promocji.

Organizatorzy bardzo dziękują partnerom i sponsorom. Głównym partnerem była Norweska Dolina, która ufundowała noclegi dla naszych gości. Firma Loman przekazała w formie nagród charakterystyczne czapki, w których można było zobaczyć organizatorów oraz dziennikarzy trójkowych, Rodzinny Park Rozrywki Esplanad umożliwił organizację zakończenia festiwalu i Dyskoteki na lodzie, Termy Cieplickie przekazały wejściówki i gadżety, Firma Kawon podarowała wyśmienitych herbatek ziołowych. Huta Szkła Kryształowego Julia ufundowała piękne kryształowe puchary. Dziękujemy również firmom ICE ART, Kawon, Qbik, Kan Bud, Restauracji Topollino, Kosmos Mega Sound System, Willi Szarej. Specjalne podziękowanie składamy młodym wolontariuszom z Liceum w Szklarskiej Porębie a także Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej.(MOKSiAL)

 • Odsłon: 66
 • Odsłon: 71
 • Odsłon: 69
 • Odsłon: 67
 • Odsłon: 71
 • Odsłon: 67
 • Odsłon: 81
 • Odsłon: 166
 • Odsłon: 67
 • Odsłon: 67
 • Odsłon: 67
 • Odsłon: 64
 • Odsłon: 65
 • Odsłon: 70
 • Odsłon: 73
 • Odsłon: 68
 • Odsłon: 71
 • Odsłon: 72
 • Odsłon: 72
 • Odsłon: 158
 • Odsłon: 67
 • Odsłon: 64
 • Odsłon: 61
 • Odsłon: 65
 • Odsłon: 68
 • Odsłon: 63
 • Odsłon: 68
 • Odsłon: 71
 • Odsłon: 74
 • Odsłon: 66
 • Odsłon: 66
 • Odsłon: 65
 • Odsłon: 615
 • Odsłon: 67
 • Odsłon: 65
 • Odsłon: 69
 • Odsłon: 69
 • Odsłon: 72
 • Odsłon: 71
 • Odsłon: 64
 • Odsłon: 61
 • Odsłon: 63
 • Odsłon: 65
 • Odsłon: 63
 • Odsłon: 63
 • Odsłon: 63
 • Odsłon: 63
 • Odsłon: 153
 • Odsłon: 60
 • Odsłon: 60
 • Odsłon: 61
 • Odsłon: 61
 • Odsłon: 67
 • Odsłon: 166
 • Odsłon: 165
 • Odsłon: 60
 • Odsłon: 65
 • Odsłon: 66
 • Odsłon: 61
 • Odsłon: 59
 • Odsłon: 62
 • Odsłon: 64
 • Odsłon: 65
 • Odsłon: 78
 • Odsłon: 61
 • Odsłon: 65
 • Odsłon: 63
 • Odsłon: 63
 • Odsłon: 77
 • Odsłon: 66
 • Odsłon: 65
 • Odsłon: 66
 • Odsłon: 66
 • Odsłon: 61
 • Odsłon: 63
 • Odsłon: 66
 • Odsłon: 67