Pisanki woskiem malowane, barwione w roślinnych wywarach,  oryginalne kartki świąteczne, filcowe dekoracje czy wymyślne słomkowe figury, takie cuda można było własnoręcznie stworzyć podczas organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury warsztatów wielkanocnych.

Z przyjemnością informujemy, że zakończenie SKI RETRO FESTIWALU 2017 było równie atrakcyjne jak jego otwarcie.

W mroźny, iście zimowy wieczór w gościnnej Szarej Willi zebrała się grupka miłośników poezji zawsze chętnie uczestnicząca w kolejnych odsłonach naszego cyklu spotkań Archipelagi. Tym razem naszym gościem była Dorota Koman ze swoim kolejnym tomikiem poezji „Maszyna do czytania”.

W kameralnej i przesympatycznej atmosferze uczestnicy tego spotkania spędzili niezapomniane chwile obcując z poezją i muzyką, pozwalającą oderwać się od codzienności.
O poezji Doroty mówi się, że są to „wiersze przemyślane, a jednocześnie tak bardzo spontaniczne… poezja czysto kobieca, wysublimowana i zarazem subtelna”, płynąca serca.
Spotkanie prowadziła nasz pisarka Joanna Chmielewska.
Dziękujemy!
MOKSiAL

• Odsłon: 89
  • Odsłon: 84
  • Odsłon: 88
  • Odsłon: 76
  • Odsłon: 77
  • Odsłon: 83
  • Odsłon: 75
  • Odsłon: 82

Nasza drużyna U-8 wystąpiła na wojewódzkim finale o „Puchar Tymbarku”.  Zagraliśmy z zespołami z Legnicy, Wałbrzycha i Lubiąża.

Warsztaty świątecze za nami

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się dużymi krokami,
Warsztaty świąteczne są już za nami.
Bombki, kartki, poszewki, stroiki - wszystko ręcznie zrobione,
z potrzeby serca przystrojone.

Podczas dolnośląskich ferii zimowych Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie zaoferował mieszkańcom i przyjezdnym gościom warsztaty rozwijające kreatywność, umiejętności kulinarne i zdolności muzyczne.

Następne Swap Party za nami, impreza cieszy się coraz większą popularnością. Liczba uczestniczek rośnie z każdym spotkaniem.

Sobotniej imprezie towarzyszyły porady stylistki, wizażystki i dietetyczki. Uczestniczki licznie poddawały się zabiegom manicure i mogły skorzystać z makijażu zrobionego przez profesjonalistkę.

Dietetyczka po indywidualnej, analizie składu ciała udzielała specjalistycznych porad dotyczących odżywiania i trybu życia.

Nasze swapowiczki za każdym razem podkreślają, że chcą się spotykać częściej i że jak zwykle dobrze się bawiły. Już dziś zatem zapraszamy na następne spotkanie, które odbędzie się przy najbliższej nadarzającej się okazji.

MOKSiAL

• Odsłon: 95
  • Odsłon: 89
  • Odsłon: 90
  • Odsłon: 93
  • Odsłon: 80
  • Odsłon: 96
  • Odsłon: 84
  • Odsłon: 78
  • Odsłon: 78
  • Odsłon: 79
  • Odsłon: 103
  • Odsłon: 79
  • Odsłon: 80
  • Odsłon: 83
  • Odsłon: 77

Szklarska Poręba Górą

Trójka GóromTrzy niezwykłe, wypełnione atrakcjami festiwalowe dni za nami. Festiwal Trójka Górom oraz Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu, odbywające się od 16 do 18 lutego w Szklarskiej Porębie były dużym sukcesem organizacyjnym i medialnym. Były również rozrywką na najwyższym poziomie jakie miasto zagwarantowało zarówno gościom wypoczywającym w tym czasie pod Szrenica jak i mieszkańcom Szklarskiej Poręby.

II część III "Marszu Różowej Wstążki" w Szklarskiej Porębie okazała się interesującym spotkaniem kobiet z UTW i nie tylko.

Bal na Lodowisku

Było fantastycznie bawiło się wiele pokoleń, od początkujących po zaawansowanych w jeździe na łyżwach. Przepiękne stroje z minionej epoki, fantastyczna widownia, która też nawiązywała do minionych lat. W tym roku nagrodzono umiejętności łyżwiarzy, stylizację stroju i tradycyjnie wybrano  królową i króla balu, a na koniec można było się posilić i ogrzać przy ognisku. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a przyglądających się zapraszamy za rok do wspólnej zabawy.

• Odsłon: 56
  • Odsłon: 67
  • Odsłon: 52
  • Odsłon: 55
  • Odsłon: 52
  • Odsłon: 50
  • Odsłon: 56
  • Odsłon: 57
  • Odsłon: 55
  • Odsłon: 58

Konkurs plastyczny z udziałem mieszkańców Szklarskiej Poręby.