Małe na okładkę strona moksial

Sprzatanie Szklarskiej Poręby Kilkadziesiąt litrów różnego rodzaju śmieci zostało zebranych podczas sobotniego (20 maja) sprzątania Szklarskiej Poręby.

Szklarska Poręba Górą

Trójka GóromTrzy niezwykłe, wypełnione atrakcjami festiwalowe dni za nami. Festiwal Trójka Górom oraz Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu, odbywające się od 16 do 18 lutego w Szklarskiej Porębie były dużym sukcesem organizacyjnym i medialnym. Były również rozrywką na najwyższym poziomie jakie miasto zagwarantowało zarówno gościom wypoczywającym w tym czasie pod Szrenica jak i mieszkańcom Szklarskiej Poręby.

Pisanki woskiem malowane, barwione w roślinnych wywarach,  oryginalne kartki świąteczne, filcowe dekoracje czy wymyślne słomkowe figury, takie cuda można było własnoręcznie stworzyć podczas organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury warsztatów wielkanocnych.

Bal na Lodowisku

Było fantastycznie bawiło się wiele pokoleń, od początkujących po zaawansowanych w jeździe na łyżwach. Przepiękne stroje z minionej epoki, fantastyczna widownia, która też nawiązywała do minionych lat. W tym roku nagrodzono umiejętności łyżwiarzy, stylizację stroju i tradycyjnie wybrano  królową i króla balu, a na koniec można było się posilić i ogrzać przy ognisku. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a przyglądających się zapraszamy za rok do wspólnej zabawy.

• Odsłon: 103
  • Odsłon: 108
  • Odsłon: 103
  • Odsłon: 102
  • Odsłon: 100
  • Odsłon: 97
  • Odsłon: 100
  • Odsłon: 92
  • Odsłon: 102
  • Odsłon: 97
  • Odsłon: 95
  • Odsłon: 96
  • Odsłon: 101
  • Odsłon: 105

Z przyjemnością informujemy, że zakończenie SKI RETRO FESTIWALU 2017 było równie atrakcyjne jak jego otwarcie.

W mroźny, iście zimowy wieczór w gościnnej Szarej Willi zebrała się grupka miłośników poezji zawsze chętnie uczestnicząca w kolejnych odsłonach naszego cyklu spotkań Archipelagi. Tym razem naszym gościem była Dorota Koman ze swoim kolejnym tomikiem poezji „Maszyna do czytania”.

W kameralnej i przesympatycznej atmosferze uczestnicy tego spotkania spędzili niezapomniane chwile obcując z poezją i muzyką, pozwalającą oderwać się od codzienności.
O poezji Doroty mówi się, że są to „wiersze przemyślane, a jednocześnie tak bardzo spontaniczne… poezja czysto kobieca, wysublimowana i zarazem subtelna”, płynąca serca.
Spotkanie prowadziła nasz pisarka Joanna Chmielewska.
Dziękujemy!
MOKSiAL

• Odsłon: 136
  • Odsłon: 130
  • Odsłon: 132
  • Odsłon: 120
  • Odsłon: 119
  • Odsłon: 121
  • Odsłon: 125
  • Odsłon: 116
  • Odsłon: 124

Nasza drużyna U-8 wystąpiła na wojewódzkim finale o „Puchar Tymbarku”.  Zagraliśmy z zespołami z Legnicy, Wałbrzycha i Lubiąża.

Warsztaty świątecze za nami

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się dużymi krokami,
Warsztaty świąteczne są już za nami.
Bombki, kartki, poszewki, stroiki - wszystko ręcznie zrobione,
z potrzeby serca przystrojone.

Podczas dolnośląskich ferii zimowych Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie zaoferował mieszkańcom i przyjezdnym gościom warsztaty rozwijające kreatywność, umiejętności kulinarne i zdolności muzyczne.

Następne Swap Party za nami, impreza cieszy się coraz większą popularnością. Liczba uczestniczek rośnie z każdym spotkaniem.

Sobotniej imprezie towarzyszyły porady stylistki, wizażystki i dietetyczki. Uczestniczki licznie poddawały się zabiegom manicure i mogły skorzystać z makijażu zrobionego przez profesjonalistkę.

Dietetyczka po indywidualnej, analizie składu ciała udzielała specjalistycznych porad dotyczących odżywiania i trybu życia.

Nasze swapowiczki za każdym razem podkreślają, że chcą się spotykać częściej i że jak zwykle dobrze się bawiły. Już dziś zatem zapraszamy na następne spotkanie, które odbędzie się przy najbliższej nadarzającej się okazji.

MOKSiAL

• Odsłon: 141